Ameliyat

Evet büyük gün geldi çattı İzmir de bir sürü doktor gezdik ve hepsi aynı şeyi söyledi geniz eti alınması gerekiyor. bu kadar küçük çocuğu nasıl ameliyat ettireceğim acaba çok üzülüyorum ve de korkuyorum. Olmasak olmaz mı diye hepsine sordum  ama sonuç olmalı. bir türlü ikna edemiyorum kendimi. Sonra Doktor olan kuzenimiz aradı Rüzgarın geniz eti olduğunu da o bize söylemişti zaten.

Madem öyle gelin bize bizim hastanede bizim kontrolümüzde olsun ameliyatını dedi hem sonrasında biz yanınızda oluruz deyince güven hissim arttı. Topladığımız gibi testi raporu gittik Edremit'e Rüzgar'ın hiç bir şeyden haberi yok tabi.

Hastanede bizi Hüsamettin amcası karşılayıp ona kalem kağıt verince bütün hemşirelerde şov yapınca bizimki baya eğlenmeye geldiğini sandı. bir odaya yerleştik içeri bir hemşire geldi ve rüzgarla oyun oynayacağını onu doktor yapacağını söyledi atladı bizimki hemen üstünü çıkardık giydirdiler bonesini önlüğünü taktılar boynuna da steteskopu buyrun doktor bey deyip alıp gittiler yanımdan, sarıldım öptüm kokladım yolladım. içim çok rahat ama kalbim fena sıkılıyor. Ameliyathanenin kapısında amcası ve babası karşılıyor Rüzgarı aynı şekilde giyinmişler pek güzel giriyor onlarla içeri sonra asıl doktorlara geldiğinde yatırdıklarında bunu bizimki ne olduğunu anlamadan narkozu yiyor. babayı da ameliyathaneden çıkarıyorlar.

Tak kapı açılıyor minicik aşkımı odaya getiriyorlar onu o halde görünce ağlamaya başlıyorum hatta bunu yazarken de ağlayasım geliyor ne kadar basit bir ameliyat ama annelik işte. Ameliyat çok iyi geçti hiç bir sıkıntı çıkmadı şimdi uyuyacak ayılacak geçmiş olsun dedi gitti. yanına oturdum bekledim bir an önce uyanmasını. Gözünü açtığında sanki yeni doğmuş gibi geldi bana kuzum gayet iyiydi hiç bir sıkıntı çekmedi hatta hiç ameliyat olmuş gibi bile değildi. hatta dayanamayıp acaba narkozu yedi ve çıkardınız mı dedim o kadar yani.

Uyandıktan bir iki saat sonra toplanıp eve gittik. ben yatacak bütün gece sanmıştım yatmak ne kelime sanki kış uykusundan uyanmış ve enerjiyi fullemiş gibi oradan oraya koşuyordu bu çocuk nasıl ameliyat oldu bir türlü anlam veremedim vallahi :)