Yaz Okulu

Çok saçma bir sistem yaz okulu tabi okulda kendince haklı ama beni çok zor bir yaz beklediği kesin. 

Bütün kış gittikleri okul kapanıyor ve yerine çalışan anneye hiç uymayan saatleri olan, öğretmenlerinin, binaları'nın değiştiği yep yeni bir okul yaz okulu.

Herşeye baştan alışmak zorunda kaldık her sabah okula bırakma telaşı daha da zorlaştı akşam almakta cabası Allahtan anlayışlı yöneticiler ve Allahtan bu şehir İzmir'de idare ettiler. İstanbul'da olsa kapının önüne koyarlar adamı sabah geç gel akşam erken çık.

Okula gelince yine muhteşem tabiki kocaman bir bahçe içinde villa, kapalı havuzu, pırıl pırıl ortam, dünya'nın eğlencesi ama yeni ve biz her yeniye alışmakta büyük zorluk çekiyoruz. Yine her sabah ben okula gitmiycemler okula girdiğimizde gitme anneler başladı.

Havuza asla girmedi tam 3 ay boyunca ve tabi bu hafta sonları gittiğimiz denize de yansıdı  bir yaz okulu bütün yazımızı allak bullak etti normalde suyu çok seven çocuk her şeye tepki göstermeye başladı. Havuzda yüzme öğretmenide Berenin babası Semih olmasa çocuğu korkuttularmı acaba demekten kendimi alamam ama eminim ki gereken ilginin fazlasını da alıyor ama yok girmiycem bitti.

Okulda çok mutlu bütün sıkıntısı bana onuda gayet iyi bildiğim için takılmamaya çalıştım.
Tabi o üç ayın sonun da birde 20 gün tatili var onu söylemek bile istemiyorum ordada imdadımıza eski bakıcımız Tezcan yetişti dedim ya muhteşem saçma bir sistem yaz okulu .