3 Yaş doğum günü. ŞİRİNLER

Sen doğdun

Bakmaya kıyamadım sana; baktıkça gözlerim doldu, ağladım, pamuk tenini öpmeye kıyamadım, cennetten getirdiğin o mis kokuna doyamadım.

Öyle güzel kokuyordun ki; ben bu yaşıma kadar böyle güzel bir koku daha duymadım...

Sana baktıkça arınıyorum tüm günahlarımdan, dünyanın kirinden pasından, hayatın keşmekeşinden çok ötelere gidiyorum gözlerine baktığımda.

Minicik yüreğinle kocaman bir sevgi ektin yüreğime.

Gönlümdekileri dilime dökemiyorum bebeğim. Seni anlatırken hiçbir şey eksik kalsın istemiyorum, her şeyi bil istiyorum.

Bana yaşattığın o eşsiz mutluluğu, huzuru, gönül ferahlığını anlatmaya dilim dönmüyor ama cümlealem duysun istiyorum bunu...

Anne oldum ben...

Dünyanın en güzel duygusunu senin o minik ellerine dokununca hissettim. Sen doğdun ben de doğdum...

Yaşanan yıllarımın hepsi uçup gitti...

Şimdi hayalimde tek sen varsın. Senle geçen ve seninle geçecek günlere dair hayaller kurup senli anılar biriktiriyorum...

Önceden özlemlerim vardı geçmişe dair.

Sen gelince anladım ki hepsi bomboşmuş; bilmiyordum.

Bir kadın anne olunca tamamlanıyormuş.

Hayatının ortasına gelen o minicik melek  “her şeyi” olmaya yetiyormuş…

Böyle bir beşeri sevgi yokmuş yeryüzünde...

Oğlum seni çok seviyorum; iyi ki doğdun bebeğim..Bu sene Rüzgar paşaya sorduk:

Doğum gününü neyli yapalım diye?

Hiç şüphe etmeden Şirinler dedi ne alaka olduğunu anlamadım ama fikre bayıldım oysa ki ne ortada çizgi filmi var ne bir filmini izlemiş değil en azından birlikte izlediğimizi hiç hatırlamıyorum.

Başladım hazırlıklara doğum gününü beyaz balonda yapacağız ama kurallar çok acımasız. Siz içeri giremezsiniz getirirsiniz malzemeleri biz hazırlarız dediler evet kendilerince haklı sebepleri var daha çok küçükler ya diğer çocuklar da anne baba diye ağlarlarsa!

Peki dedik ama içimize hiç sinmedi.

Hazırlıklar bitip okula getirdik her şeyi ben size yardım edeyim dedim hazırladım her şeyi. Rüzgar çok heyecanlıymış oda ilk defa görecek malzemelerini. Çocukların gelmesine yakın kıyamadı öğretmeni hadi deneyelim dediler sizin hazırladığınızı söyler belki o şekilde idare ederiz dediler çok sevindik.

Kapı açıldı bir öbek ördek yavrusu sıraya girmiş geliyorlar en önde de Rüzgar görünce sevinç çığlığını patlattı her zaman ki gibi. Herkes Mutlu her şey çok güzeldi. Çocukların mutlulukları ve disiplinini hayranlıkla izledik Serdinç ile. yeni bir yaş'ada merhaba dedik hep birlikte.