İzmir Tay Park

Tay park hayvan sevgisi ve çevre bilincinin oluşturulması düşünülerek hayata geçirilmiş… Çocuklar ve yetişkinler Pazartesi hariç haftanın 6 günü buraya gelerek hem güzel vakit geçiriyorlar hem de şehrin ortasında doğa ile buluşma imkanı yakalıyorlar.

Alan içerisinde kurulan kafeteryada ebeveynler yemek yerken yada çaylarını yudumlarken, çocuklar özel görevlilerin kontrolünde boyları 90 cm ile 130 cm arasında değişen minik atlara biniyor, evcil hayvanları sevebiliyor.

Park içerisine ayrıca donanımlı bir Veteriner Kliniği de bulunuyor. Burada da başta sokak hayvanlarının kısırlaştırılması, aşılanması ve tedavi edilmesi olmak üzere hayvanlara her türlü hizmet sunuluyor. Tay Park’ta 25×50 m2 manej alanı ve yeşil alanlar yeralıyor..

Kısa sürede şehir içi alternatif arayanların vazgeçilmez mekanı olan parkta 3 adet pony at 2 adet Shetland pony at, Kamerun koyunu, cüce keçi, güvercin ve çeşitli tavuk türleri yer alıyor. Ağırlığı 50 kiloyu aşmayan ve en fazla 13 yaşa kadar olan çocukların yararlandığı atlara biniş sırasında görevli kişiler eşlik ediyor ve çocuklara koruyucu yelek ve başlık giydiriyorlar.
Bu bilgilerden sonra gelelim bizim cüce keçilere burada muhteşem zaman geçirip eğlendiler ata binip parkta oyun oynadılar bütün enerjilerini attıkları için eve geri dönerken araba da anında sızdılar...