İlk Durak Sapanca Sonra Ada!

Henüz evimiz yok eşyalarımızı depoya yolladık, İzmir'e ve sevdiğimiz herkese her şeye veda ettik. Çıktık yola bakalım ne maceralar bekleyecek bizi.

Bir süre göçebe olacağız yanımıza sadece kıyafetlerimiz aldık çıktık yola ilk durağımız sapanca olacak kendimi baya bir buruk hissediyorum İzmir'den ayrılmaz zor oldu sarılıp ağlaşmalar, arkamızdan bakanlara el sallamalar zaten iğrençtir vedalar.

Şimdi düzensizlik bilinmezlikler var önümüzde lojman bize ne zaman teslim edilecek bilmiyoruz. Benim iş bulmam, Rüzgar'ı bir okula yerleştirme, evi süreç içinde hazırlamak ve yanımızda kıyafet dışında hiç bir eşyamızın olmaması offff içim karardı.

Sapanca da, Ada da ailelerimizin evi de olsa sanki fazlalıkmış gibi hissediyorum kendimi ki böyle hiç hissetirilmemiş olmasına rağmen, her yerde odalarımız hazır.

Yerleşiyoruz bir süreliğine sapancaya, bayram havası var babaanne evinde döndük ya kavuştular ya torunlarına, çocuklarına. Rüzgarın da keyfi yerinde burada.

Yaklaşık 7 Gün burada kaldıktan sonra Ada yolculuğu başlıyor. Orada da bir süre zaman geçireceğiz, hep derim Rüzgar çok şanslı Sapanca da Ada da bulunmaz nimet çocuklar için mesela benim doğup büyüdüğüm yerdir Büyük Ada ve hep derdim ki bir çocuğum olursa benim gibi çocukluk yaşasın hep mutlu, keyifli, sokaklarda kendi çabalarıyla ayaklarının üzerinde durmayı öğrensin o yüzden her fırsatta Ada ya götüreceğim derdim ama hiçte öyle olmadı benim çocuğum olana kadar Ada bozuldu biz büyüdük sokaklarda bizim çocuklarımız oynar umut ederken sokaklar gittikçe boşaldı. Ada da yaşayanlar tanınmaz oldu güvensiz kalabalık bir hal aldı. Gittikçe de daha kötüye gidiyor olması beni hep üzmüştür. Çocukların elinde birer Ipad koşacaklarına onunla oynuyorlar. bizi eskiden sokağa çağırırken topunu al gel, tenise gel, baskete gel, miskete gel diye çağırırlardı şimdi ise Ipad 'ini al gel diyorlar bazı şeylere bir yere kadar müdahale edebiliyorsunuz.

Biz Ipad telefona her ne kadar karşı çıktıysak ta Ipad'i olanlara kedi gibi yanaşıp hep oynamak istedi. her ne olursa olsun gene de en mutlusu çocuk olmak.Hiç yorum yok: