Ay Dede

Şimdi size yeni bir çılgınlıktan bahsetmek istiyorum 'AYDEDE' herşey uykunun bastırdığı bir anda Luli.tv de çıkar aydedeli programla başladı. 'Aydede aydede' diye ağlamalar, gece uykusundan uyanıp aydede demeler, sabah gözünü açar açmaz aydede ile güne başlamalar. 

Böyle çılgın bir döneme girdiğimizde İzmir kazan ben kepçe heryerde aydede figürlü ne olursa almak için çırpınırken bir oyuncakçıda diyolog şöyle gelişti,

B. Merhaba Aydede figürlü ne varsa almak isterim 
S. Üzgünüm ama aydede figürlü hiç bir şeyimiz yok
(o sırada arkamda bir kadın kulaklarını dikmiş bizi dinliyor ve her anne gibi dayanamayıp AYDEDE sendromunuzmu başladı) dedi. Nasıl yani deyip şok oldum sendrom mu diye düşünürken kadın başından geçenleri anlattı ve bir iki tiyo verdi. Kadın da o dönemde çok aramış fakat bulamadığını görünce nazar boncuğunu ay dede diye yutturmuş. Bende hiç bir şey bulamıyınca bir ay dede görseli indirip akşam getirdim Rüzgara sevincini anlatamam size tabi daha sonralarında kandırılıcak figürü aradım oda yılbaşı olması sebebiyle heryerde satılan kardan adamdı artık oğlum kardan adama'da ay dede diyor bende bulduğum kardan adamları alıp oğluma bak sana ay dede aldım diye sevindirdim :))

 Yılbaşında Rüzgara en güzel hediyede
Ali ve Filizden geldi ay dedeli gece lambası
böylece sorunumuz çözüldü ve odasında
her an gördüğü bir ay dedesi var artık :)