Urlada Kahvaltı...

İzmir'in kahvaltı denilince akla ilk olarak Güzelbahçe, İnciraltı, Çiçekliköy, Yakaköy, Urla, Bostanlı gibi semtleri geliyor. Neredeyse her pazar hem yeni yerler görmek, hem de dostlarla birlikte olmak adına kahvaltıya gidiyoruz. Her zaman ki gibi Balatacı ailesinin de keşiflerimizde yeri büyüktür. Gittiğimiz yerlerin de Rüzgar'ın koşup oynayabileceği düz ve tehlikesiz yerler olmasına dikkat ediyoruz.

Şimdi durağımızdan bahsediyim size;
Yer: Urla
Mekan: Yörük Aile Evi

İzmir'e sadece 75 km mesafede. 2000 yılında kurulan tesis, günden güne gelişmiş, doğal güzellikleri, çevre düzenlemesiyle standardını oturtmuş, hem çocukları hem kendileri için gerçek doğal ortamda soluklanmak isteyen ailelerin uğrak yeri olmuş.

Yörük Aile Evi, güzel bir gün geçirmek isteyen herkes için, eşsiz tabiatı, saç kavurması, güveci ve ayranı, nefis lezzetteki kahvaltısı, gözleme ve pide çeşitleri ile neredeyse gününüzün tamamını orada geçirebiliyorsunuz.


Rüzgar gittiğimizde uyuyordu, gözünü açtığında etrafta bir sürü çocuğun koşuşturduğunu top oynadığını görünce mutluluktan ne yapıcağını şaşırdı.

Ama tabi ki kakası babası ve Fırat amcasıyla daha çok zaman geçirdi.

Dünya'ya Objektif'ten Bakmak!

Bugüne kadar fotoğraf makinesini her gördüğünde poz veren daha sonra çekilenlere bakıp gülümseyen  bebeğimiz fotoğraf makinasıyla tanışmanın şerefine erdi. Bundan sonra renkli dünyasına objektiften bakmak bizim için de çok keyifli olacak... Henüz olayın tam farkında olmadığı için yer gök ne bulursa çekiyor olsada, zaman geçtikçe çok iyi bir fotoğraf gözü olması dileği ile...Büyüklere Özenmek!

Bizim de yeni takıntılarımız başlamış bulunmakta;
Yaz olduğu ve İzmir çok sıcak olduğu için genelde badileri ile gezen Rüzgar bu aralar sürekli kıyafetlerimizi alıp bize getirip giymemiz için diretiyor. İlk başlarda giyip onu mutlu ediyorduk daha sonraları giymiş gibi yapıp üstümüzde tutuyorduk olay çığrından çıkmaya başlıyınca artık kabul etmemeye başladık bu sefer de getirip kendisine giydirilmesini istiyor anlayacağınız illa birileri bişeyleri giyecek... 

İşte durum;