Sasalı Hayvanat Bahçesi...

İzmir'de görülmeye değer bir doğal yaşam parkı SASALI. Hayvanların kendileri için özel olarak doğal ortamlarındakine benzer hazırlanan barınaklarda özgürce yaşadığı, binlerce ağaç ve bitki çeşitliliği ile kentin ve kentlinin nefes aldığı Doğal Yaşam Parkı, kısa sürede İzmir’in cazibe merkezlerinden biri haline gelmiş.

İzmir Doğal Yaşam Parkı 425 bin metrekare alan üzerinde 120'den fazla türde 1200'ü aşkın hayvanı barındırıyor.

Biz de güneşli bir pazar günü eşofmanlarımızı giyip çıktık yola. Rüzgar'ın bu hayvanları gördüğünde nasıl tepkiler vericeğini çok merak ediyorduk. Park'ın girişinde kocaman çok düzenli bir otopark alanı var arabanı oraya park edip biletini alıp giriyorsun içeri bilet dediğinde Öğrenci (İndirimli) girişi:50 Kuruş, Tam (Yetişkin) girişi : 2,5 TL İstanbulda olsa fiyatını düşünemiyorum bile!

İçeri girdiğinde bir kafeterya karşılıyor sizi Park alanının krokisi ile mutlaka yanınıza içeceğinizi ve atıştırmalık bişeyler alın çünkü alan çok büyük ve tek kafeterya var.

Tabii meşhur Bahadır'ı da unutmamak lazım 59 yaşındaki fil Bahadır'ı İzmir Fuarı'nın simgesi haline gelen, ölümü izmir hayvanseverleri üzüntüye boğan, gazetelere haber olmuş fil Bahadır'ın adını taşıyan bir hediyelik eşya dükkanı bulunmakta burdanda dönüşte eğer kalmışsa minik hediyeler amak mümkün.

Gelelim uzun ve keyifli gezimize;-Gölet (Kuğular, Ördekler, Su Kuşları)-Mirket ve Yer Sincabı
-Gine Domuzları-Pelikanlar (Ak Pelikan ve Tepeli Pelikan)
-Tavus Kuşları
-Sülünler

-Afrika Savanı (Zürafalar, Zebralar, Su aygırları, Deve kuşları)-Çocuk Hayvanat Bahçesi (Küçük atlar, Cüce keçiler, Kamerun koyunları, tavşanlar, tavuklar, hindiler, kara ve su kaplumbağaları)


-Ceylanlar
-Ala Geyikler
-Kızıl Geyikler
-Develer

-Kanatlı Barınağı - Aviary (Su kuşları, Ördekler, Leylekler, Keklikler)-Yaban Keçileri
-Yırtıcı Kuşlar (Kartallar, Şahinler, Akbabalar, Baykuşlar)

-Papağanlar
-Kurtlar

-Ayılar
-Sırtlanlar
-Maymun Adaları (Monalar, Velvetler, Siyah Makaklar)


-Asya Filleri-Tropik Merkez (Yılanlar, Kertenkeleler, Timsahlar, Kaplumbağalar, Balıklar, Macaw Papağanları, Halka Kuyruklu Lemurlar)

 
-Pumalar-Aslanlar
-Kaplanlar
Bu kadar hayvan'ı Serdinç ve ben büyük hayranlıkla izlerken sevgili Rüzgar taş'a ağaca ilgi gösterdi o zaman anladık ki aslında biz kendimizi götürmüşüz Rüzgar'ı değil :)Hiç yorum yok: