Urlada Kahvaltı...

İzmir'in kahvaltı denilince akla ilk olarak Güzelbahçe, İnciraltı, Çiçekliköy, Yakaköy, Urla, Bostanlı gibi semtleri geliyor. Neredeyse her pazar hem yeni yerler görmek, hem de dostlarla birlikte olmak adına kahvaltıya gidiyoruz. Her zaman ki gibi Balatacı ailesinin de keşiflerimizde yeri büyüktür. Gittiğimiz yerlerin de Rüzgar'ın koşup oynayabileceği düz ve tehlikesiz yerler olmasına dikkat ediyoruz.

Şimdi durağımızdan bahsediyim size;
Yer: Urla
Mekan: Yörük Aile Evi

İzmir'e sadece 75 km mesafede. 2000 yılında kurulan tesis, günden güne gelişmiş, doğal güzellikleri, çevre düzenlemesiyle standardını oturtmuş, hem çocukları hem kendileri için gerçek doğal ortamda soluklanmak isteyen ailelerin uğrak yeri olmuş.

Yörük Aile Evi, güzel bir gün geçirmek isteyen herkes için, eşsiz tabiatı, saç kavurması, güveci ve ayranı, nefis lezzetteki kahvaltısı, gözleme ve pide çeşitleri ile neredeyse gününüzün tamamını orada geçirebiliyorsunuz.


Rüzgar gittiğimizde uyuyordu, gözünü açtığında etrafta bir sürü çocuğun koşuşturduğunu top oynadığını görünce mutluluktan ne yapıcağını şaşırdı.

Ama tabi ki kakası babası ve Fırat amcasıyla daha çok zaman geçirdi.

Hiç yorum yok: